Leden 2007

Fotky skupiny

31. ledna 2007 v 21:33 | Kajimka
My Chemical Romance
MCR banner
The Black Parade...

My Chemical romance

31. ledna 2007 v 21:14 | Kajimka
Člověk, který založí kapelu v návalu touhy dát svému životu směr, to asi myslí vážně. A Gerard Way to vážně myslel. V šoku po teroristických útocích 11. září se rozhodl něco se sebou udělat - a tak se zrodili My Chemical Romance. Zdá se vám to melodramatické? Melodrama, neodmyslitelně spojené s velkými tématy života, smrti a osudu, je pro tuhle skupinu z New Jersey základní živinou.

Way se na umělecké dráze nicméně pohyboval už před tím, než s jeho životem zamával obraz padajících věží WTC. Na pódium se poprvé postavil ve čtvrté třídě v titulní roli ve školním muzikálu o Peteru Panovi, ale od zpívání se brzo odvrátil k výtvarné tvorbě, konkrétně ke kreslení komiksů a animaci. Way se dodnes stará o grafickou podobu desek a dalších artefaktů s logem My Chemical Romance a dokonce tvoří i pro benefiční účely, například v rámci boje proti rakovině prsu.
Když přišlo 11. září, žil Way v New Yorku a živil se kreslením komiksů. Dal se do kupy s kamarádem ze střední, bubeníkem Mattem Pelissierem, a zkusil s ním napsat pár písniček; první z nich se jmenovala Skylines and Turnstiles a nebyla o ničem jiném než právě o 11. září. Dvojici brzy doplnili kytaristé Ray Toro a Frank Iero, basy se chopil Wayův mladší bratr Mikey a kapela byla na světě. A byl to právě Mikey, kdo navrhl jméno My Chemical Romance, inspirované knihou autora Trainspottingu Irvina Welshe.

V post-hardcorových tóninách

My Chemical Romance se do muziky vrhli po hlavě: první desku nahráli už tři měsíce po založení, což je o to závratnější rychlost, že Mikey se na svoji basu teprve musel naučit hrát.
My Chemical Romance
My Chemical Romance (foto: Warner)
Debutem I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love, vydaným na nezávislé značce Eyeball, se rychle zařadili mezi tehdy kvasící emocorovou scénu třetí generace, zabydlenou kapelami jako Thrice, Alkaline Trio, Taking Back Sunday nebo Thursday, s nimiž byli My Chemical Romance srovnáváni nejčastěji. Přestože ten titul zní komiksově přehnaně až ironicky, moc legrace za ním nenajdete. Zatímco hudba jedovatě šlehá nalevo napravo v post-hardcorových tóninách, Way starší se prostřednictvím sebenimravých textů vyrovnává se svými depresemi, závislostí na alkoholu, rodinnými problémy a dalšími (mezi)lidskými temnotami. První zářez v kapelní diskografii zkrátka ještě nepřinesl nic moc osobitého a svezl se s vlnou desek poháněných poněkud komickým, přehnaně procítěným adolescentním hněvem, na jaký v té době měli monopol rozmělňovači grunge jako Creed nebo Staind.

Zástupy nových fanoušků

Přesto - nebo možná právě proto - si My Chemical Romance všiml velký label Reprise/Warner Bros. V roce 2004 tak následovala uhlazenější dvojka Three Cheers for Sweet Revenge; ve stejné době došlo i ke střídání stráží na bubenické stoličce, když Pelissiera vystřídal Bob Bryar. Deska byla trefou do černého: singly I'm Not Okay (I Promise), Helena a The Ghost of You, v nichž se Way vyzpívával z gymnaziálních rozchodů, ze smutku po smrti babičky a ze ztracené lásky, skupinu dostaly do širokého povědomí, získaly jí zástupy nových fanoušků a přinesly s sebou i vývoj image. My Chemical Romance se krvavě romantickými obaly desek, vypjatými texty a kořeny posazenými v punku čím dál víc blížili ke klasikům hororového komiksu Misfits - ovšem bez jejich nadhledu. Nálepka "emo" seděla čím dál pevněji.
Následující rok čím dál úspěšnější skupina (Three Cheers... se stalo platinové) strávila hlavně koncertováním: předskakovala Green Day na jejich turné k American Idiot a brázdila Ameriku ve společnosti stylově příbuzných Alkaline Trio, Taking Back Sunday či The Used, s nimiž pětici pojilo pevné přátelství. Mimo jiné spolu obě skupiny nahrály benefiční předělávku Under Pressure od Queen a Davida Bowieho.

Půdu pro triumf

Byl to však až rok 2006, kdy My Chemical Romance definitivně zazářili jako supernova kapela. Půdu pro triumf si v březnu připravili luxusně vypraveným titulem Life on the Murder Scene: komplet s dalším krvavě romantickým přebalem obsahoval živák na CD, DVD důkladně mapující historii skupiny a nádavkem ještě jedno DVD s videoklipy, koncertem, vystoupeními v televizi, dokonce i s klipy o natáčení videoklipů. Hned po vydání téhle lahůdky pro fanoušky začalo nahrávání třetí řadovky s názvem The Black Parade.
My Chemical Romance
My Chemical Romance (foto: Warner)
Produkoval ji Rob Cavallo, který se stará o zvuk desek Green Day už od roku 1994; videa k prvním dvěma singlům, Welcome to the Black Parade a Famous Last Words, pak natočil Sam Bayer, který vizualizoval písně z American Idiot. Jestliže se My Chemical Romance už dříve přiblížili Green Day svou image (obarvené vlasy, černé košile s rudými kravatami), teď si od nich vypůjčili i spolupracovníky, zvuk a formát koncepčního alba.

Tematicky celistvé byly i předchozí dvě desky, ale teprve The Black Parade je koncepčním albem se vším všudy: s neskrývanými ambicemi, melodramatickým příběhem, bombastickou dramaturgií a poukazy na klasická díla tohoto náročného žánru. Sám Way se v rozhovorech oháněl opusy The Wall, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band a Night at the Opera. Veledílo Pink Floyd deska kopíruje příběhem o traumatizovaném chlapci bez otce, zato pod fatálním vlivem matky. Stejně jako kdysi Beatles se tu My Chemical Romance stylizují do fiktivní kapely, nazvané - The Black Parade. A Queen to album připomíná operní pompou i chytlavými kytarovými linkami. Evidentní je také inspirace u Smashing Pumpkins; ne nadarmo novinka My Chemical Romance vychází na den přesně jedenáct let po vydání "dýňového" majstrštyku Mellon Collie and the Infinite Sadness.
Hudebně to už dávno není jen emo, punk nebo post-hardcore, ale celý chuchvalec stylů od kabaretu (ve dvou písních hostuje Liza Minnelli) přes klasický metal až po ten nejrádiovější pop. A světe div se, vůbec to nepůsobí jako pověstný dort pejska a kočičky, nýbrž jako sice trochu přepísknuté, ale pořád celistvé dílo z jednoho kusu. Taky že kritici nešetří nadšenými recenzemi a prodejní čísla stoupají závratnou rychlostí. A tak se nakonec zdá, že Gerard Way se svým životem skutečně pohnul tím správným směrem.


Zajímavosti:
Úspěch se neodpouští nejen v Čechách. Jak už to bývá s kapelami, které prorazí do kategorie superhvězd, žádná nemůže potěšit všechny posluchače a vždycky se ozvou natruc odmítavé hlasy. Výroční anketa v časopise Kerrang! je téhle dvojsečnosti nejkomičtějším důkazem. My Chemical Romance pobrali ceny zároveň za nejlepší i nejhorší kapelu, nejlepší i nejhorší album a za "to nejlepší" i "to nejhorší" na roce 2006. Gerard Way se pak téhož roku dokázal stát jak hrdinou, tak i největším padouchem.

Základní terminologie

27. ledna 2007 v 20:55 | Kajimka
Goofy-postoj pravou nohou vpředu
Regular-postoj levou nohou vpředu
Backside-(bs), oblouk po hraně, kde jsou paty nohou ALE u rotačních triků je to rotace, kdy prvních 90° letí člověk zády s kopce
Frontside-(fs), kupodivu přesně naopak než backside
Ollie-odraz z patky snowboardu
Air-skok (jednotlivé skoky-triky mají svá jména, např. pochycení patky snowboardu "zadní" rukou se nazývá tail grab, nose grab - pochyt "přední" rukou špičky snb)
Switch-jízda na opačnou stranu (např. jezdec regular jede pravou nohou vpředu)
Carving-zatáčení a jízda po hranách
Handrail-zábradlí a ostatní železné překážky, které se ještě dále specificky nazývají (např. kink - "lámačka")
Boardslide-jeden z triků na zábradlí; může být buď frontside nebo backside, stejné jako u bs & fs oblouků
Grind-další trik na zábradlí; snowboard se neotáčí o 90° jako při boardslidu, ale je ve směru jízdy a zábradlí se "normálně" přejede
Half pipe-(HP; 1/2 pipe), U-rampa; v současnosti olympijská disciplina
Quarter pipe-(1/4 pipe), jedná se o jeden radius, z kterého se člověk odráží i do něj zpět dopadá
Contest-závod ve freestylu; v rampě, na skocích, na zábradlí …
Slope style-závod ve freestylu; nejedná se pouze o jeden skok, ale např. 2 skoky, zábradlí a 1/4 pipe; libovolné kombinace freestylových překážek, nejméně bývají 3
Drop-drop in - skok či vjezd po rádiusu do U-rampy; také skok např. ze skály či převisu

Co to vlastně snowboarding je?!

27. ledna 2007 v 20:51 | Kajimka
Snowboarding je o volném pohybu v jakémkoliv zasněženém terénu, o přímém kontaktu člověka s přírodou, o neustálém objevování a zkoušení nových věcí. Snowboarding je o pocitu, který se musí zažít, aby byla pochopena jeho podstata. A na to, abyste ke stejnému poznání došli i vy, si ho musíte vyzkoušet na vlastní kůži. Sama dobře vím, že každý začátek je těžký, a proto jsem pro vás připravila alespoň několik teoretických rad , které by vám mohly pomoci při vašem snowboardovém startu.

Obrázky Sk8

24. ledna 2007 v 21:39 | Kajimka
Mno dobrý zakončení ne???Ne??:-D

Historie Sk8

24. ledna 2007 v 21:07 | Kajimka

SKATEBOARDING

Na počátku 60.let byl objeven skateboard-prkénko na kolečkách,který umožňuje zcela nový způsob pohybu.Po vlně živelného krocení prkének vzniká nový sport-SKATEBOARDING.
Bylo to počátkem 60.let,kdy si kalifornští surfeři zklamáni a znuděni klidným mořem přidělali na vodní prkna podvozky z kolečkových bruslí a kdy na dnech vypuštěných bazénů a na asfaltových chodnících podél moře začali napodobovat jízdu v příbojových vlnách.Počátkem 70.let se SKATEBOARDING rozšířil do celého světa.Zpočátku byla tato nová pouliční atrakce ve znamení spontánního a chaotického jezdění po ulicích,v parcích i na školních hřištích.Pomalu se však začalo ustupovat od přejíždění jen tak z místa na místo,nejlepší už zkoušeli první triky.U počátečních soutěžních disciplín převládaly slalomy,koncem 60.let ještě freestyle a atraktivní jízda ve speciálních bazénech,které se staly předchůdci U RAMP.Podnikatelé v 80.letech začali zahlcovat trh novým technickým a hlavně kvalitním skateboardovým vybavením,obchodníci nabízeli první chrániče,přilby,rukavice,boty a také speciální SKATEBOARDY pro jednotlivé soutěžní disciplíny.V mnoha zemích vznikají první skateboardingové svazy,začínají se pořádat národní a mezinárodní soutěže.Jednotliví výrobci se předhánějí v technických novinkách,závodníci v nových tricích.
MALÝ SKATEBOARDINGOVÝ SLOVNÍK:
BOARD-prkno
BOARDSLIDE-klouzavý trik na překážce
BONELESS-bez kostí,pomocný trik na překonávání překážek
FINGER FLIP-přesmyk mezi prsty
FUNBOX-zábavná krabice,speciální rampy pro freestyle
JAM-tlačenice,závodníci jezdí bez přerušení hned za sebou
KICK FLIP-otočka s nakopnutím
NO COMPLY-nepovolit,jeden ze základních triků
OLLIE-výskokový trik
PARKÁČ-hovorově streetstylový skateboard
POGO-poskakování se skateboardem na špici
STREETSTYLE-silniční styl
WALLRIDE-jízda po zdi
SLIDE-klouzat se
SKEJT-hovorově skateboard

,,Miluji tě'' různých jazycích

7. ledna 2007 v 17:28 | Kajimka
Albánsky-Te dua Anglicky-I love you
Dánsky-Jeg elsker dig Finsky-Mina rakastan sinua
Francouzky-Je ťaime Holandsky-Ik hou van jou
Chorvatsky-Volim te Italsky-Ta amo
Maďarsky-Szeretlek Německy-Ich liebe dich
Norsky-Jeg elsker deg Polsky-Kocham tie
Portugalsky-Amo-te Rumunsky-Te iubesc
Rusky-Ja těbja ljubju Řecky-Segapo
Slovensky-L'úbim ťa Španělsky-Te amo
Švédsky-Jag aelskar dig Turecky-Seni seviyorum

Srandovní smsky

6. ledna 2007 v 20:57 | Kajimka
Pozor!!!váš mozek bude optimalizován na vyšší
výkon!čekejte optimalizuji..................................
.............................................................................
Chyba mozek nenalezen!!!!!
Píšu ti,ale předen ti říkam,abys to nečetl(a),tak
to nečti.Opravdu to nečti!!!No vidíš teď sis to
přečetl(a) a co s toho máš???:-D
Toto je smska BLBOSTI-honem jí pošli dál
nebo ti to zůstane(je mi líto pokud nemáš
kredit).
Úsměv,který vyšleš do světa se ti vždycky vrátí.
pošli tuto smsku 5 lidem na,které se nejraději
směješ a uvidíš ,že se ti svět začne hned zdát
usměvavejší.Pokud ti nikdo nepošle tuto smsku
zpět do 30 dnů NIKDO TĚ NEMÁ RÁD a pokud
ano mají tě rádi ti,kterým dávaš usměv.
Neposílej zpět!!!!!
Videl jsem Tvou budoucnost.
Videl jsem vilu, luxusni auto,
krasnou zenu, bazen.
Videl jsem i Tebe!
Stal jsi tam a cumel na to dirou v plote.:-)
Je jaro!Ptáčci, motýlci i včeličky to dělají,
jen ty to neděláš. Chceš to dělat taky?
To nejde, lidi prostě nelítaj.
Připadám si vyčerpaný,nechtěný a nepotřebný
...Prostě k ničemu.A lepší už to asi nebude.Tvůj kredit.
Ahoj ty,píšu ti,Ty víš kdo a víš co.
Pojd tam,ty víš kam.Přines to,ty víš co.
Ahoj jáá.
Někdo má a někdo nemá
................MOZEK..................
tak si ho konečně taky pořid!!!
Když napíšeš ,že napíšeš,tak napiš a nepiš,
že napíšeš když nenapíšeš.To já když napíšu
že napíšu,tak napíšu a nepíšu že napíšu,
když nenapíšu.Pa a napiš.
Právě sji spustil časovanou bombu!
Zahoď telefon co nejdál,lehni si na
břicho nohama k epicentru výbuchu a čekej.

Smsky lásky

3. ledna 2007 v 19:32 | Kajimka
Dopis už končím s tebou se loučím,
ke schránce spěchám odpověď čekám.
Tím už končím s tebou se loučím,
psaníčko zavírám pusinku posílám.
Jméno a příjmení nebudu psát,
jestli mě miluješ mujsíš mě znát.
Miluji tě fšak ty mě nikoliv,
kéž by mě někdo miloval ať už kdokoliv.
Kéž bych já jej milovala tak jako teď tebe,
a pro nás dva se otevřelo nebe.
Wím,že už asi nikdy nebudeš můj,
přesto tě prosím dál při mě stůj!!!!
Nepřestávám doufat,že mě zas budeš mít rád,
nechi se tě ale tak jako dřív zas hloupě ptát!!!
Sluníčko zapadá a mě tak napadá,že mi chybí tvoje rty,
sluničko zapadlo a mě tak napadlo,že mi chybíš TY!!!!
Měla sem tě hodně ráda a tys dělal jen kamaráda,
nemůžu ti odpustit to jak si mi to musel říct.
Hodně ssem tě milovala a tys říkal jen prázdná slova,
z láskou se musí žít život se nesmí promarnit.
A proto prosím měj mě rád,
zkus s láskou na mě vzpomínat!!!!!!:-*
Kdyby byli polibky vodou,dalabych ti moře...
Kdyby bylo objetí lístkem,dala bych ti les...
...a jestli je život láska pak já dám ti svůj.
Učili mě,že den má 24 hodin,minuta 60 sekun
ale nikdo mi neřekl,že každá vteřina bez TEBE
je jako celá věčnost!
Až se mě jednou zeptáš,jestli mám radši
TEBE nebo život ,odpovím,že život můj.
Ty odejdeš aniž bys věděl,že život můj si
TY!!!!:-*
Je lehké říct MÁM TĚ RÁD to umí,
každé malé dítě.
Těžší je však lásku dát a říct VÁŽÍM SI TĚ!!!
Tak jako řádky bez písmen,tak jako zatoulaný sen.
Tak jako touha zalomená,tak jako láska bez jména.
Tak jako mraky bez nebe,tak cítím se já bez TEBE!!!!:'(
Nějvětší na světě je láska,
nejstarší hry jsou na city,
největší naděje je sázka,
nejvíc si pro mě plostě TY.
Dobré ráno miláčku,už ses dnes díval do zrcadla???
Ne???Tak běž a řekni té osůbce kterou tam uvidíš,
že jí MIJUI!!:-*
Cukr?Ne!Čokoláda?Ne!...Tak teda med???Ne!!
Sakra nemůžu přijít na nic co je tak sladké jako Ty...